11 list 0001910 listopada 2016 r. w naszym gimnazjum odbyła się uroczystość z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie uświetnili obchody 11 Listopada programem artystycznym.

W ciągu roku obchodzimy wiele świąt i uroczystości. Jednym z takich odświętnych dni jest dzień 11 listopada. Święto to przypomina nam jak trudna była droga prowadząca do odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby przybliżyć uczniom wiadomości dotyczące tego doniosłego wydarzenia, uczniowie naszego gimnazjum przygotowali apel i zaprezentowali  w dniu 10 listopada w auli szkolnej montaż poetycko- muzyczny.

Naszą patriotyczną uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego. Program składał się z komentarzy narratorów, wierszy i pieśni patriotycznych. W trakcie przedstawienia widzowie mogli także obejrzeć prezentację multimedialną, na którą złożyły się reprodukcje malarstwa polskiego i fotografie Naczelnika Państwa J. Piłsudskiego.