Konkurs Pięknego Czytania rozstrzygnięty!ogladaj

DSC09665 resizeDo turnieju pięknego czytania dla gimnazjalistów zgłosiło się 12 reprezentantów klas I – III ścinawskiego gimnazjum (nagranie) i 9 gimnazjalistów w kategorii plakatu reklamującego książkę. Pierwszy etap konkursu polegał na nagraniu fragmentu wybranej książki przy pomocy telefonu komórkowego lub dyktafonu i przekazaniu zapisu do biblioteki szkolnej.
Druga część zabawy to przygotowanie plakatu reklamującego lekturę wybraną do nagrania lub inną książkę. Uczestników oceniała Komisja Konkursowa składająca się z nauczycieli niebędących wychowawcami oraz rodziców (Jolanta Szulc, Wiesława Sierota, Ewa Dawidowicz-Bąk, Mieczysław Kraśniański, Marta Juszczyk, Iwona Kozak, Magdalena Siwak, Stanisława Trawka, Anna Horbińska, Aleksander Płotnicki). Jej członkowie oceniali czytane teksty pod względem: płynności, intonacji, dykcji, a także wrażenia ogólnego przyznając noty przez specjalnie przygotowany formularz internetowy.

1408372303W bieżącym roku Biblioteka Gimnazjum otrzymała dotację i przystąpiła do realizacji projektu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2014–2020.

Celem NPRCz jest stworzenie warunków dla wzrostu czytelnictwa w Polsce poprzez realizację  programów stworzonych przez instytucje, które zdecydowały się  ubiegać  o fundusze na zakup książek.

Nasza  szkoła przystąpiła do realizacji tego przedsięwzięcia.  Opracowany został szkolny projekt, zgodny z wymogami postawionymi przez MKiDN, został zatwierdzony  i szkole przyznano 12000 zł na zakup książek. Do tej kwoty dodać należy  jeszcze 3000 zł, które dołożone zostaną ze środków własnych gimnazjum.

Realizacja programu trwa. Czekają nas kolejne punkty projektu do realizacji, które będą kontynuowane również w przyszłym półroczu.

Książki kupowane będą zgodnie z oczekiwaniami i zainteresowaniami.  Aby tak się stało, proszę Was Gimnazjaliści o udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie.