Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ścinawie ogłasza konkurs literacki pt.: „Polska – moja Ojczyzna”. 
Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów z klas 5-8 szkół podstawowych i gimnazjum Gminy Ścinawa. Szczegóły znajdziesz w regulaminie, szkolnej bibliotece lub u nauczyciela języka polskiego. Nie zapomnij dołączyć do pracy konkursowej wymaganych dokumentów (regulamin); szkolny termin dostarczania prac do nauczycieli - 2 listopada 2018r. 
Ewa Solińska
Dyrektor M-GBP w Ścinawie

plakat chronmy przyrode ojczysta 01Celem konkursu jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży, ukształtowanie humanistycznej postawy człowieka wobec zwierząt i przyrody, promowanie działań młodzieży na rzecz ochrony i odnowy środowiska, kształtowanie postaw proekologicznych, aktywizację dzieci i młodzieży w kierunku działań nastawionych na ochronę środowiska. Uczestnikami konkursu mogą być dzieci i młodzież, oraz grupy z Legnicy oraz regionu legnickiego. Uczestnicy wykonują prace plastyczne i fotograficzne przedstawiające zarówno piękno przyrody, które należy chronić, jak również ukazujące niszczący wpływ człowieka na środowisko i sposoby jej ochrony.

DSC 0508 resizeW środę 3 października na terenach rekreacyjnych przy ul. Konstytucji 3 Maja w Lubinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Organizatorem imprezy było: Regionalne Centrum Sportu w Lubinie, Zespół Szkół nr 2 w Lubinie oraz Zespół Szkół Sportowych w Lubinie. W zawodach brały udział reprezentacje szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Naszą szkołę reprezentowały sztafety dziewcząt i chłopców złożone z uczniów klas VII, VIII i III. Obie sztafety zajęły III miejsce. GRATULACJE!!!

ksiazki
W poniedziałek, 8 października 2018 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ścinawie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.: „Stwórz okładkę wybranej książki Stefana Żeromskiego ogłoszonego w ramach 7. edycji ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania”. Konkurs adresowany był do uczniów z klas 6-8 szkoły podstawowej i gimnazjum. Ogółem wpłynęło 13 prac plastycznych.
Powołana Komisja oceniła prace konkursowe biorąc pod uwagę zgodność pracy z tematyką, samodzielność, pomysłowość oraz estetykę pracy i zdecydowała nagrodzić następujące osoby:

bookcrosing banner
Bookcrossing  – idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

zak r szk 2017 2018 000001Obejrzyj galerię fotografii z zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy!

IMG 20180620 133104aaa resize
Z wielką przyjemnością informujemy, że dwóch naszych uczniów: Jakub Podemski z kl. 3b oraz Karol Janic z kl. 3c zajęli I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Galileo” z matematyki. W tym samym konkursie Julia Romańska z kl. VIIc zajęła 12-te miejsce, natomiast Jakub Paliszkiewicz z kl. 3c zajął 13-te miejsce w kraju, tym samym oboje zdobyli dyplom wyróżnienia.

Nie są to jedyne osiągnięcia naszych uczniów w drugim półroczu – Julia Romańska, kl. VIIc, Daria Bubiak, kl. 2b oraz Jakub Podemski, kl. 3b otrzymali wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2018”.

rambit 122 resizeDnia 30 maja bieżącego roku w naszej szkole odbył się VIII OGÓLNOSZKOLNY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY pod hasłem „AGRESJI MÓWIMY NIE!”. Jego głównym celem było przede wszystkim przeciwdziałanie agresji i przemocy. Promocja zdrowego stylu życia, nabycie umiejętności konstruktywnego rozwiązywania konfliktów poprzez kształtowanie postaw młodzieży to cele, które przyświecały nam podczas realizacji poszczególnych zadań.
 
Uczniowie mieli za zadanie zaprezentowanie się w zespołach w możliwe jak najciekawszy sposób reklamując przy tym życie bez przemocy. Następnie młodzież realizowała zadanie intelektualne podczas, którego reprezentanci klas mieli za zadanie ułożyć hasło z liter – zachowanie alternatywne do zachowań agresywnych i przemocy. Kolejnym zadaniem była konkurencja karaoke podczas, której zespoły klasowe prezentowały się nie tylko w śpiewie, ale także i tańcu. Należy tu dodać, że wychowawcy klas wspierali bardzo aktywnie swoich podopiecznych J. Konkurencja sportowa- przeciąganie liny wzbudziła bardzo dużo pozytywnych emocji.
 

DSC05533a resize24 maja 2018r. w Szczecinie odbył się Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Młodzież na Morzu”. Uczniowie naszej szkoły startowali w 3 kategoriach: „Wiedza o Morzu”, „Wiedza o Pomorzu Zachodnim” oraz w konkursie plastycznym „Morze żywi i bogaci”. Gimnazjaliści odnieśli sukcesy i znaleźli się na podium.

W kategorii  „Młodzież na Morzu” - Karol Janic zdobył 3 miejsce indywidualnie. Drużynowo z Szymonem Romańskim wywalczyli dla szkoły 2 miejsce w kraju. W kategorii „Wiedza o Pomorzu Zachodnim” Łukasz Łowicki  zajął 5 miejsce a wspólnie z Jakubem Stanisławskim uzyskali 3 miejsce w Polsce. Na osiągnięcie takich wyników uczniowie pracowali długo i sumiennie, gdyż materiał konkursowy w niewielkim stopniu zawierał wiedzę z zakresu nauki w gimnazjum.

DSC001686 resize25 maja 2018 r. uczniowie klas II Gimnazjum Publicznego w Ścinawie oraz klas VII Szkoły Podstawowej Nr 3 w Ścinawie uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym „Nick - Victoria”, ukazującym skutki uzależnienia od Internetu, zaprezentowanym przez aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa.

Projekt realizowany w Zespole Placówek Oświatowych, poruszający  problematykę współczesnych zagrożeń - niewłaściwego korzystaniem z Internetu, w całości sfinansowany został przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ścinawie, za co  serdecznie dziękujemy.

DSC 0328 resizeW piątek 18 maja na Stadionie Miejskim w Ścinawie już po raz XIII odbyły się Biegi Integracyjne im. Świętego Jana Pawła II. W biegach brały udział dzieci i młodzież ze ścinawskich szkół i przedszkola oraz zaproszeni reprezentanci Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Organizatorem imprezy było Centrum Turystyki i Kultury przy współpracy z Zespołem Placówek Oświatowych w Ścinawie. Oto wyniki reprezentantów naszej szkoły:

DSC05477 resize18 maja 2018r. we Wrocławiu odbyło się uroczyste podsumowanie IX edycji akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. To przedsięwzięcie stanowi dla uczniów z dolnośląskich szkół okazję do poznania historii swoich rodzin i naszego narodu.

Głównym celem akcji jest zbiórka symbolicznych złotówek, które są przeznaczane  na renowację polskich cmentarzy znajdujących się za wschodnią granicą.

Uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Ścinawie zbierali pieniądze na ten szczytny cel i uczestniczyli w uroczystej paradzie pocztów sztandarowych podsumowującej tegoroczną akcję.

kraina 00112 maja 2018r. uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Ścinawie wzięli udział w rajdzie pieszym organizowanym przez PTTK Oddział Zagłębie Miedziowe w Lubinie.
Uczestniczyło w nim 90 osób z placówek oświatowych powiatu lubińskiego. Zwiedziliśmy Kościół Pokoju w Jaworze (obiekt ten został wpisany w 2001 r. na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Następnie przeszliśmy trasę biegnącą przez Wąwóz Myśliborski.

IMG 20180424 143347 resize24 kwietnia bieżącego roku w Hotelu ,,Wodnik ‘’ we Wrocławiu odbyły się wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2018. Powiat lubiński reprezentował nasz uczeń - Karol Janic.

Eliminacje rozpoczęły się o godzinie 10:00 testem pisemnym zawierającym 30 pytań z zakresu: historii pożarnictwa, sprzętu strażackiego, ustaw przeciwpożarowych oraz zasad na jakich działają jednostki Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Polsce.