DSC05477 resize19 maja 2018r. we Wrocławiu odbyło się uroczyste podsumowanie IX edycji akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. To przedsięwzięcie stanowi dla uczniów z dolnośląskich szkół okazję do poznania historii swoich rodzin i naszego narodu.

Głównym celem akcji jest zbiórka symbolicznych złotówek, które są przeznaczane  na renowację polskich cmentarzy znajdujących się za wschodnią granicą.

Uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Ścinawie zbierali pieniądze na ten szczytny cel i uczestniczyli w uroczystej paradzie pocztów sztandarowych podsumowującej tegoroczną akcję.

kraina 00112 maja 2018r. uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Ścinawie wzięli udział w rajdzie pieszym organizowanym przez PTTK Oddział Zagłębie Miedziowe w Lubinie.
Uczestniczyło w nim 90 osób z placówek oświatowych powiatu lubińskiego. Zwiedziliśmy Kościół Pokoju w Jaworze (obiekt ten został wpisany w 2001 r. na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Następnie przeszliśmy trasę biegnącą przez Wąwóz Myśliborski.

IMG 20180424 143347 resize24 kwietnia bieżącego roku w Hotelu ,,Wodnik ‘’ we Wrocławiu odbyły się wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2018. Powiat lubiński reprezentował nasz uczeń - Karol Janic.

Eliminacje rozpoczęły się o godzinie 10:00 testem pisemnym zawierającym 30 pytań z zakresu: historii pożarnictwa, sprzętu strażackiego, ustaw przeciwpożarowych oraz zasad na jakich działają jednostki Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Polsce.

IMG 2277a resizeKonkurs literacki „Młody poeta Dolnego Śląska” rozstrzygnięto!
W niedzielę, 21 kwietnia 2018r., poznaliśmy nazwiska laureatów trzeciej edycji konkursu „Młody Poeta Dolnego Śląska” ogłoszonego przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną w ramach targów SILESIANA - Dolnośląski Salon Wydawniczy.

Jury przyznało wyróżnienia: Barbarze Formusiewicz i Katarzynie Nadziałek.
Rozdanie nagród uświenicło zpotkanie z panem Janem Owczarkiem, poetą, który opowiadał o literaturze, pisaniu wierszy i pracy artystów.
Barbaro i Katarzyno, serdecznie gratulujemy! 

IMG 20180426 133320 resize „…znana piosenka ku niebu wionęła,
Marsz triumfalny: Jeszcze Polska nie zginęła”
A.Mickiewicz
26 kwietnia 2018 r. o godz. 11.00 w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu odbyła się  uroczysta Gala Finałowa XII Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej „ Moją ojczyzną Polska jest….” pod honorowym patronatem Wojewody Dolnośląskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Prezydenta Wrocławia oraz Dolnośląskiego Kuratora.
Dolnośląski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej odbywał się w trzech etapach(szkolny, rejonowy, wojewódzki).Podczas eliminacji jury brało pod uwagę: dobór repertuaru zgodny z tematyką przeglądu ,interpretację, muzykalność, innowacje artystyczne, wrażenie artystyczne.  Nasz uczeń Dawid Krężel z klasy II b przeszedł pomyślnie wszystkie etapy konkursu. Zaprezentował się w utworze pt. „Polskie skrzydła” i można  śmiało powiedzieć ,że owe „ skrzydła” pomogły się Dawidowi wznieść wysoko i zdobyć tytuł laureata.

Zaproponuj książki do biblioteki! Zapraszamy do wypełnienia interaktywnej ankiety czytelniczej.
ankieta

20180416 172248 resizedDnia 16 kwietnia podczas zebrań rodzice uczniów klas trzecich mogli wysłuchać prelekcji pracownika Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Lubinie Zbigniewa Łamińskiego – doradcy zawodowego „Zanim dziecko podejmie decyzję- jak przygotować ucznia do prawidłowego wyboru szkoły i zawodu. Kierunki kształcenia w roku szkolnym 2018/2019 w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu lubińskiego”.
Niezmiernie ważną rzeczą jest pomoc własnym dzieciom w powyższym wyborze, uwzględnienie możliwości psychofizycznych dziecka oraz jego predyspozycji do wykonywania danego zawodu.

na napisanie najciekawszego listu motywacyjnego do pracodawcy w ramach SZKOLNEGO TYGODNIA KARIERY pod hasłem „Moje talenty i moje kompetencje zawodowe” GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!!!
  • I miejsce - Natalia Seta kl. III d
  • II miejsce - Sandra Gomułka III a
  • III miejsce - Karol Janic

DSC01595 resizeDnia 25 kwietnia b. roku w naszej szkole odbyły się TARGI EDUKACYJNE w ramach SZKOLNEGO TYGODNIA KARIERY pod hasłem   „Moje talenty i moje kompetencje zawodowe”.
Trzynaście przybyłych placówek oświatowych z Lubina oraz innych miejscowości tj. Wołów, Milicz, Rudna  zaprezentowały nam aktualną ofertę edukacyjną na rok szkolny 2018/2019.

nutki 00221.04.2018 r. w Chojnowie odbył się XVI OGÓLNOPOLSKI KONKURS PIOSENKI „ROZŚPIEWANE NUTKI”. Celem imprezy była prezentacja i promocja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży, popularyzacja śpiewu jako formy artystycznego wyrazu, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.

Uczestników oceniało jury w składzie: pani Magdalena Skiba – aktorka Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, której sceniczne kreacje budzą uznanie, a świat dźwięków nie jest jej obcy; pani Agata Pińczuk-Burdzy – absolwentka wydziału śpiewu jazzowego, przez wiele lat solistka SPIRITUALS SINGERS BAND, a obecnie instruktor wokalny bolesławieckich ośrodków kultury oraz pan Janusz Trepiaka – muzyk, klarnecista, kierownik sekcji instrumentów dętych w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy.

Dnia 23 kwietnia w naszej szkole rozpoczęliśmy SZKOLNY TYDZIEŃ KARIERY pod hasłem „Moje talenty i moje kompetencje zawodowe”
Celem powyższego przedsięwzięcia jest działanie mające na celu inspirowanie uczniów do pozyskania wiedzy dotyczącej rozwoju kariery zawodowej, oraz :
  • uświadomienie uczniom znaczenia pojęcia kariera zawodowa
  • nabycie umiejętności poprawnego napisania pism użytkowych- listu motywacyjnego
  • zapoznanie uczniów klas III z ofertą szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2018/2019.

Harmonogram:
 

DSC05021 resizeKolejny rajd pieszy z PTTK o/Zagłębie Miedziowe w Lubinie odbył się w sobotę 14 kwietnia 2018 r. Uczestniczyli w nim również uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Ścinawie.
Rozpoczęliśmy od zajęć w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie. Następnie na szlaku, który przebiegał przez malowniczy teren Pogórza Kaczawskiego mogliśmy podziwiać piękno budzącej się do życia wiosennej przyrody.
Zakończenie i podsumowanie rajdu odbyło się w Myśliborzu, gdzie przy ognisku piekliśmy kiełbaski i integrowaliśmy się z uczestnikami z innych szkół. Wszyscy otrzymali okolicznościowe znaczki, a szkoły pamiątkowe dyplomy.

aero 00117 kwietnia 2018 roku w hali MCS we Wrocławiu odbył się Dolnośląski Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej z gimnazjów w Aerobiku Rekreacyjnym. Przygotowanie do takich zawodów nie należy do najłatwiejszych, natomiast udział w nich stał się naszą tradycją.
Aby stworzyć dobry układ potrzeba wiele pracy i zaangażowania uczestników oraz trenera, ponieważ zawody wymagają wysokiej sprawności fizycznej i dokładności w wykonywaniu wszystkich elementów obowiązkowych jakimi są: pompki, brzuszki, pajace, element równoważny oraz kilka zmian w ustawieniu zespołu.
Pani Małgorzata Chrąchol w tym roku jak i w poprzednich latach spisała się na medal, przygotowując zespół do zawodów, w których komisja sędziowska skupia swoją uwagę na technice wykonania układu, do której zalicza się choreografia oraz synchronizacja.

kolaz 0001W dniu 16. 04. 2018 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu pt. „Warsztaty kolażu”. Uroczystość miała formę wernisażu, tym samym sala języka polskiego na chwilę zamieniła się w małą galerię sztuki.
Gośćmi uroczystości byli: p. Jolanta Szulc - dyrektor szkoły, p. Wiesława Sierota - wicedyrektor szkoły, p. Barbara Chlebicka - nauczycielka plastyki i zajęć artystycznych, p. Ewelina Skoczyńska - nauczycielka języka niemieckiego oraz uczniowie z klas II gimnazjum.
W projekcie udział wzięli: Katarzyna Nadziałek, Wiktoria Zdobylak, Julia Sienkiewicz, Aleksandra Juszczyk, Kacper Bieloński, Katarzyna Bura, Milena Barczyk z klasy II c, Daria Bubiak, Justyna Studzińska, Nikola Franiak z klasy II b. Opiekunem projektu była p. Justyna Budzanowska.

327 marca 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Lubinie odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas 1-6 szkół podstawowych, uczniowie klas 7 szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych, a także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy mieli do napisania test jednokrotnego wyboru, który zawierał również pytania otwarte z zakresu ochrony przeciwpożarowej.
Zespół Placówek Oświatowych w Ścinawie reprezentowali w swojej kategorii: Aleksander Janic z kl. VIIb (SP nr 3) oraz Karol Janic z klasy IIIc (gimnazjum).
Ostatecznie  w tych eliminacjach Karol zajął 1 miejsce, a Olek 4 miejsce. Karol będzie reprezentował powiat lubiński na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 24 kwietnia we Wrocławiu.