prometeus listopad 0001W naszej szkole działa od lat szkolny klub wolontariatu „Prometeusz’’. Chętnie bierzemy udział w wielu akcjach charytatywnych. Tego roczną pomoc rozpoczęliśmy na wyjeździe ze Stowarzyszeniem „Równe Szanse’’ w Pielgrzymce osób niepełnosprawnych w Krzeszowie.
Następnie dnia 12.10.2016 r. odbyło się uroczyste otwarcie stadionu sportowego w Ścinawie. Z tej okazji zorganizowano Integracyjne Biegi Papieskie, w których brali udział uczniowie z naszej gminy. Całej akcji pomagał nasz szkolny wolontariat „Prometeusz’’ z Gimnazjum Publicznego w Ścinawie.
Następną akcją, którą przeprowadziliśmy były „Pola Nadziei’’. Akcja polegała na zbieraniu cebulek żonkili, które później sadziliśmy przy naszej szkole. To jest początek zbiórki funduszy dla Dziecięcego Hospicjum dla dzieci we Wrocławiu. Dnia 21.10.2016 r. zakończyła się akcja zbiórki żonkili. Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do pomocy finansowej dzięki temu zakupiliśmy 130 sadzonek przepięknych kwiatów. Wolontariusze wraz z opiekunami posadzili je na terenie naszej szkoły.
28.10.2016 r. zakończyliśmy zbiórkę kasztanów i żołędzi dla zwierząt…
Akcja wzbudziła szczególne zainteresowanie w klasach pierwszych. Najwięcej kilogramów zebrała klasa 1c 795 kg . Łącznie zebraliśmy 1841,5 kg ….
Dnia 27.10.2016 r. wolontariusze odwiedzili Ścinawski cmentarz w celu posprzątania starych opuszczonych grobów, o które nikt nie dba... przy okazji zapaliliśmy na nich znicze.