pola szolenie 0007 - spotkanie wolontariuszy z przedstawicielką Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

13 marca 2018 r.– to był szczególny dzień dla Szkolnego Klubu Wolontariatu „Prometeusz” oraz klasy VIIa. Tego dnia odbyło się spotkanie z p. Kornelią Szymańską przedstawicielką Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci w ramach szkolenia wolontariuszy oraz projektu edukacyjnego „Pola nadziei”  realizowanego w naszej szkole po raz piąty.

W klimat spotkania wprowadziła Zosia Żogalska  wierszem „Żonkil”, który swoim tytułem nawiązywał do zbliżającej się kwesty w ramach projektu.

Następnie p. Kornelia Szymańska w sposób bardzo profesjonalny opowiedziała o działaniach fundacji, jej podopiecznych oraz  metodach i środkach działania opieki paliatywnej i wolontariatu. Po prezentacji, wysłuchano piosenek w wykonaniu Natalii Sety, Julii Rzeszowskej i Eweliny Kuśmierczyk. Duże wrażenie wywarła na uczestnikach  prezentacja multimedialna przygotowana przez Karola Janica, w której przedstawił  akcje i działania Szkolnego Klubu  Wolontariatu „Prometeusz”.  Swoje umiejętności taneczne zaprezentowali  również wolontariusze ze szkolnego zespołu tanecznego.

Przygotowana  przez uczniów klasy VII a wystawa prac plastycznych uczniów naszej szkoły, pięknie  przybliżyła tę międzynarodową kampanię społeczną. Żółte żonkile – symbole zwycięstwa życia nad śmiercią, wprowadzały  nastrój nadziei.   Podsumowaniem spotkania było  wręczenie podziękowań.

Prowadzące spotkanie: Natalia Godzina i Karolina Hromiak, dziękując wszystkim za uwagę, złożyły życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Było to bardzo pouczające i ciekawe wydarzenie, którego koordynatorem była p. Iwona Kozak.

Dziękujemy p. Annie Horbińskiej, p. Magdalenie Siwak, p. Barbarze Chlebickiej, p. Dorocie Krężel oraz p. Małgorzacie Chrąchol za pomoc w organizacji szkolenia.

Zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału w najbliższych akcjach wolontariatu - WROCŁAWSKEGO BIEGU SPONSOROWANEGO i KWESTY POLONADZIEJOWEJ.