serduchoi resizeTo święto wolontariuszy i organizacji zajmujących się wolontariatem na całym świecie, obchodzone corocznie 5 grudnia, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1985 roku w celu okazania szacunku dla bezcennej pracy, wykonywanej z potrzeby serca.

To okazja do tego, by uświadomić światu rolę, jaką odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych - na poziomie lokalnym, krajowym  i międzynarodowym. W Dniu Wolontariusza, w wielu krajach Europy  odbywają się konferencje, pokazy i warsztaty, dotyczące efektów wolontariatu, metod pozyskiwania ochotników i organizacji pracy, a także aspektów prawnych. W obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza włącza się wiele organizacji.

To także doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku.         

My, czyli Szkolny Klub Wolontariatu „Prometeusz"  nie stoimy z boku. Działamy, a nasze zaangażowanie zostało dostrzeżone przez Starostę Powiatu Lubińskiego, Pana Adama Myrdę.

Miło nam poinformować, że w tym roku prestiżowy tytuł „WOLONTARIUSZ ROKU 2017” otrzymało czworo wolontariuszy z naszej szkoły. Są to uczniowie klas trzecich Gimnazjum Publicznego im. Mikołaja Kopernika w Ścinawie:
  • OLIWIA SOROCZYŃSKA,
  • ALEKSANDRA TAUROWSKA,
  • KONRAD SKOCZEŃ,
  • OSKAR WIŚNIOWSKI.
GARTULUJEMY!
Wszystkim Wolontariuszom z okazji Ich święta życzymy wiele radości i satysfakcji z realizacji podejmowanych działań!

{gallery}2017-2018/DzienWolontariusza(/gallery}