zak r szk 2017 2018 000001Obejrzyj galerię fotografii z zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy!

IMG 20180620 133104aaa resize
Z wielką przyjemnością informujemy, że dwóch naszych uczniów: Jakub Podemski z kl. 3b oraz Karol Janic z kl. 3c zajęli I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Galileo” z matematyki. W tym samym konkursie Julia Romańska z kl. VIIc zajęła 12-te miejsce, natomiast Jakub Paliszkiewicz z kl. 3c zajął 13-te miejsce w kraju, tym samym oboje zdobyli dyplom wyróżnienia.

Nie są to jedyne osiągnięcia naszych uczniów w drugim półroczu – Julia Romańska, kl. VIIc, Daria Bubiak, kl. 2b oraz Jakub Podemski, kl. 3b otrzymali wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2018”.

rambit 122 resizeDnia 30 maja bieżącego roku w naszej szkole odbył się VIII OGÓLNOSZKOLNY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY pod hasłem „AGRESJI MÓWIMY NIE!”. Jego głównym celem było przede wszystkim przeciwdziałanie agresji i przemocy. Promocja zdrowego stylu życia, nabycie umiejętności konstruktywnego rozwiązywania konfliktów poprzez kształtowanie postaw młodzieży to cele, które przyświecały nam podczas realizacji poszczególnych zadań.
 
Uczniowie mieli za zadanie zaprezentowanie się w zespołach w możliwe jak najciekawszy sposób reklamując przy tym życie bez przemocy. Następnie młodzież realizowała zadanie intelektualne podczas, którego reprezentanci klas mieli za zadanie ułożyć hasło z liter – zachowanie alternatywne do zachowań agresywnych i przemocy. Kolejnym zadaniem była konkurencja karaoke podczas, której zespoły klasowe prezentowały się nie tylko w śpiewie, ale także i tańcu. Należy tu dodać, że wychowawcy klas wspierali bardzo aktywnie swoich podopiecznych J. Konkurencja sportowa- przeciąganie liny wzbudziła bardzo dużo pozytywnych emocji.
 

DSC05533a resize24 maja 2018r. w Szczecinie odbył się Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Młodzież na Morzu”. Uczniowie naszej szkoły startowali w 3 kategoriach: „Wiedza o Morzu”, „Wiedza o Pomorzu Zachodnim” oraz w konkursie plastycznym „Morze żywi i bogaci”. Gimnazjaliści odnieśli sukcesy i znaleźli się na podium.

W kategorii  „Młodzież na Morzu” - Karol Janic zdobył 3 miejsce indywidualnie. Drużynowo z Szymonem Romańskim wywalczyli dla szkoły 2 miejsce w kraju. W kategorii „Wiedza o Pomorzu Zachodnim” Łukasz Łowicki  zajął 5 miejsce a wspólnie z Jakubem Stanisławskim uzyskali 3 miejsce w Polsce. Na osiągnięcie takich wyników uczniowie pracowali długo i sumiennie, gdyż materiał konkursowy w niewielkim stopniu zawierał wiedzę z zakresu nauki w gimnazjum.

DSC001686 resize25 maja 2018 r. uczniowie klas II Gimnazjum Publicznego w Ścinawie oraz klas VII Szkoły Podstawowej Nr 3 w Ścinawie uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym „Nick - Victoria”, ukazującym skutki uzależnienia od Internetu, zaprezentowanym przez aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa.

Projekt realizowany w Zespole Placówek Oświatowych, poruszający  problematykę współczesnych zagrożeń - niewłaściwego korzystaniem z Internetu, w całości sfinansowany został przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ścinawie, za co  serdecznie dziękujemy.

DSC 0328 resizeW piątek 18 maja na Stadionie Miejskim w Ścinawie już po raz XIII odbyły się Biegi Integracyjne im. Świętego Jana Pawła II. W biegach brały udział dzieci i młodzież ze ścinawskich szkół i przedszkola oraz zaproszeni reprezentanci Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Organizatorem imprezy było Centrum Turystyki i Kultury przy współpracy z Zespołem Placówek Oświatowych w Ścinawie. Oto wyniki reprezentantów naszej szkoły:

DSC05477 resize18 maja 2018r. we Wrocławiu odbyło się uroczyste podsumowanie IX edycji akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. To przedsięwzięcie stanowi dla uczniów z dolnośląskich szkół okazję do poznania historii swoich rodzin i naszego narodu.

Głównym celem akcji jest zbiórka symbolicznych złotówek, które są przeznaczane  na renowację polskich cmentarzy znajdujących się za wschodnią granicą.

Uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Ścinawie zbierali pieniądze na ten szczytny cel i uczestniczyli w uroczystej paradzie pocztów sztandarowych podsumowującej tegoroczną akcję.

kraina 00112 maja 2018r. uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Ścinawie wzięli udział w rajdzie pieszym organizowanym przez PTTK Oddział Zagłębie Miedziowe w Lubinie.
Uczestniczyło w nim 90 osób z placówek oświatowych powiatu lubińskiego. Zwiedziliśmy Kościół Pokoju w Jaworze (obiekt ten został wpisany w 2001 r. na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Następnie przeszliśmy trasę biegnącą przez Wąwóz Myśliborski.

IMG 20180424 143347 resize24 kwietnia bieżącego roku w Hotelu ,,Wodnik ‘’ we Wrocławiu odbyły się wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2018. Powiat lubiński reprezentował nasz uczeń - Karol Janic.

Eliminacje rozpoczęły się o godzinie 10:00 testem pisemnym zawierającym 30 pytań z zakresu: historii pożarnictwa, sprzętu strażackiego, ustaw przeciwpożarowych oraz zasad na jakich działają jednostki Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Polsce.

IMG 2277a resizeKonkurs literacki „Młody poeta Dolnego Śląska” rozstrzygnięto!
W niedzielę, 21 kwietnia 2018r., poznaliśmy nazwiska laureatów trzeciej edycji konkursu „Młody Poeta Dolnego Śląska” ogłoszonego przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną w ramach targów SILESIANA - Dolnośląski Salon Wydawniczy.

Jury przyznało wyróżnienia: Barbarze Formusiewicz i Katarzynie Nadziałek.
Rozdanie nagród uświenicło zpotkanie z panem Janem Owczarkiem, poetą, który opowiadał o literaturze, pisaniu wierszy i pracy artystów.
Barbaro i Katarzyno, serdecznie gratulujemy! 

IMG 20180426 133320 resize „…znana piosenka ku niebu wionęła,
Marsz triumfalny: Jeszcze Polska nie zginęła”
A.Mickiewicz
26 kwietnia 2018 r. o godz. 11.00 w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu odbyła się  uroczysta Gala Finałowa XII Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej „ Moją ojczyzną Polska jest….” pod honorowym patronatem Wojewody Dolnośląskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Prezydenta Wrocławia oraz Dolnośląskiego Kuratora.
Dolnośląski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej odbywał się w trzech etapach(szkolny, rejonowy, wojewódzki).Podczas eliminacji jury brało pod uwagę: dobór repertuaru zgodny z tematyką przeglądu ,interpretację, muzykalność, innowacje artystyczne, wrażenie artystyczne.  Nasz uczeń Dawid Krężel z klasy II b przeszedł pomyślnie wszystkie etapy konkursu. Zaprezentował się w utworze pt. „Polskie skrzydła” i można  śmiało powiedzieć ,że owe „ skrzydła” pomogły się Dawidowi wznieść wysoko i zdobyć tytuł laureata.

Zaproponuj książki do biblioteki! Zapraszamy do wypełnienia interaktywnej ankiety czytelniczej.
ankieta

bundesmotyle resize26 kwietnia 2018r. w Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym w Lubinie odbył się konkurs tematyczny z języka niemieckiego dla uczniów gimnazjów oraz szkół podstawowych.

W konkursie wzięło udział 16 uczniów, którzy reprezentowali 6 szkół z naszego powiatu. 

20180416 172248 resizedDnia 16 kwietnia podczas zebrań rodzice uczniów klas trzecich mogli wysłuchać prelekcji pracownika Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Lubinie Zbigniewa Łamińskiego – doradcy zawodowego „Zanim dziecko podejmie decyzję- jak przygotować ucznia do prawidłowego wyboru szkoły i zawodu. Kierunki kształcenia w roku szkolnym 2018/2019 w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu lubińskiego”.
Niezmiernie ważną rzeczą jest pomoc własnym dzieciom w powyższym wyborze, uwzględnienie możliwości psychofizycznych dziecka oraz jego predyspozycji do wykonywania danego zawodu.

na napisanie najciekawszego listu motywacyjnego do pracodawcy w ramach SZKOLNEGO TYGODNIA KARIERY pod hasłem „Moje talenty i moje kompetencje zawodowe” GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!!!
  • I miejsce - Natalia Seta kl. III d
  • II miejsce - Sandra Gomułka III a
  • III miejsce - Karol Janic