Impreza towarzysząca 25. Finałowi WOŚP odbyła się na sali gimnastycznej gimnazjum. Od godziny 16:00 podziwialiśmy występy artystów ze ścinawskich szkół oraz pokazy karateków z klubu Goju Ryu Shuseikan Poland. Mogliśmy także dowiedzieć się jak prawidłowo i skutecznie udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym. Zaprezentowali nam to strażacy z OSP w Ścinawie. Każdy chętny mógł za symboliczny datek do puszki skosztować słodkich wypieków z orkiestrowej kawiarenki. Duże wrażenie na obecnych zrobił ogromny, pyszny i pięknie przyozdobiony okolicznościowy tort przygotowany specjalnie na tę okazję przez p. R. Soskę. Sporą (i bardzo smaczną) niespodziankę w postaci pizzy dla naszych 48 wolontariuszy przygotowała Restauracja „Dużo Dobrego”. Wiele emocji wzbudziła także wieczorna licytacja. Zlicytowaliśmy wszystkie gadżety otrzymane z Fundacji WOŚP. Dużym zainteresowaniem cieszyły sie także zakupy w sklepiku, gdzie można było nabyć rzeczy zwykłe i niezwykłe.
Dziękujemy również: G. Sadzy, T. Bąkowi, A. Jaworskiej, B. Herman, K. Rychlik, J. Kasper, L. Mendelewskiej, MBeuty Studio, rodzicom gimnazjalistów za słodkie wypieki, p. J. i M. Mostowskim ze Stowarzyszenia "Aktywny Dziewin", funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Ścinawie. Szczególne podziękowania należą się p. J. Szulc dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych, pracownikom Gimnazjum Publicznego za czuwanie nad przebiegiem akcji i za nieocenioną pomoc organizacyjną, a także oczywiście wolontariuszom, którzy przeprowadzali zbiórkę.

Polecamy zajrzeć na stronę Orkiestry i zapoznać się wykazem sprzętu zakupionego przez Fundację WOŚP. Wg danych ze strony Fundacji, Ośrodek Badawczo-Naukowo-Dydaktyczny Chorób Otępiennych Ośrodek Alzheimerowski Sp. z o.o. w Ścinawie otrzymał sprzęt o wartości 128.259,90 zł.

Źródło: http://www.wosp.org.pl/medycyna/sprzet/przekazany-sprzet