IMG 0046 resizeW związku z przypadającym w tym roku jubileuszem 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości klasy III gimnazjum pod opieką merytoryczną i dydaktyczną p. Justyny Budzanowskiej zrealizowały cykl przedsięwzięć w ramach projektu Sztuka Niepodległości #100.
Założeniem projektu były uroczyste obchody przypadającego 11 listopada 2018 r. Święta Niepodległości.; propagowanie postaw obywatelskich i patriotycznych oraz historii Polski; rozwijanie uzdolnień oraz zainteresowań literackich i artystycznych w zakresie tematyki niepodległościowej, a także trening kreatywności i twórczych działań.
W ramach w/w projektu zostały zrealizowane następujące działania:
  1. Wykonanie i prezentacja galerii plakatów na 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę /3 D/
  2. Krzyżówka patriotyczna  - praca z flipchartami, zaprojektowanie i wykonanie krzyżówek, prezentacje pracy poszczególnych grup przez liderów /3B, 3C, 3D/
  3. Szkolny konkurs historyczno – literacki na Przemówienie z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości /3B, 3C, 3D, 8C; wyniki na stronie szkoły/
  4. Warsztaty kolażu Sztuka Niepodległości #100 /3C/
  5. Udział uczniów w konkursie organizowanym przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Ścinawie Polska – Moja ojczyzna /opieka merytoryczna; Szymon Adamski I m, Katarzyna Nadziałek III m/
  6. Lekcja Czym jest patriotyzm?  - korelacja między przedmiotowa j. polski – wos – historia
  7. Życzenia dla Polski /3B, 3C, 3D/.
Wszystkie cele projektu zostały zrealizowane zgodnie z założeniami. Na szczególną uwagę zasługuje ogromne zaangażowanie, inwencja, kreatywność, dojrzałość obywatelska oraz piękne patriotyczne postawy uczniów klas gimnazjalnych.
Serdecznie dziękuję za wszystkie emocje, wzruszenia oraz udział w projekcie.
Justyna Budzanowska