„MAMY NIEPODLEGŁOŚĆ” – etap powiatowy
konk mdk lubin 00110 listopada 2018r. w MDK w Lubinie odbyły się eliminacje powiatowe do 22. Dolnośląskiego Turnieju Literatury Patriotycznej i Religijnej „Mamy Niepodległość”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Natalia Godzina z kl. VIIIa (kategoria: recytacja), Dawid Krężel z kl. IIIb, Weronika Pawlikowska z kl. VIIIb i Zofia Kwaczenko z kl. VIIc   (kategoria: poezja śpiewana).

W konkursie wzięło udział 40 uczestników .Celem konkursu było uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości, upowszechnianie kultury języka ojczystego , upowszechnianie treści patriotycznych i religijnych w literaturze i publicystyce polskiej oraz integracja twórców dolnośląskich.

Miło nam poinformować, że Dawid Krężel ,Zofia Kwaczenko zdobyli nagrodę Weronika Pawlikowska wyróżnienie. Cała trójka będzie reprezentować powiat lubiński na finale konkursu, który odbędzie się15 listopada 2018r. we Wrocławiu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.