DSC02028 resize8 listopada 2018 r. z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Ścinawie uczestniczyli w IV Nocnym Rajdzie Niepodległości.

Celem było uczczenie bardzo ważnego dla każdego Polaka święta. Pod siedzibą Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego o/Zagłębie Miedziowe w Lubinie spotkało się łącznie około 120 uczniów ze szkół powiatu lubińskiego, by wyruszyć razem na nocny marsz. Na trasie znajdował się pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, przy którym zapaliliśmy znicze.


Następnie udaliśmy się do Goli, gdzie wspólnie z naszym zespołem "Bez Nazwy" pod kierunkiem p. Doroty Krężel śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Uczestniczyliśmy również w konkursie plastycznym. Tradycyjnym zakończeniem rajdu było ognisko, które w nocy prezentowało się niezwykle okazale. Śpiewane przy nim pieśni i niezwykły klimat na pewno pozostaną na długo w naszej pamięci.
L. Kozłowska,
Szkolne Koło Turystyczne