wilkocin 0001Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych należący do Szkolnego Koła Turystycznego w tym roku szkolnym uczestniczyli już w dwóch rajdach turystycznych. We wrześniu wzięliśmy udział w V Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej, której trasa przebiegała z Trzebnic do Trzmielowa. Uczestnicy podziwiali urokliwe zakątki powiatu polkowickiego.
Również bogaty w atrakcje turystyczne był Rajd Pieczonego Ziemniaka, na który wybraliśmy się w październiku. Miejscem docelowym był Wilkocin, wieś położona w okolicy Przemkowskiego Parku Krajobrazowego. Na trasie dużą atrakcją dla uczestników były ruchome wydmy. Wspólnie z panią przewodnik zwiedziliśmy bunkry w których do zimowego snu przygotowują się nietoperze. Na zakończenie w zaprzyjaźnionym gospodarstwie agroturystycznym piekliśmy ziemniaki i integrowaliśmy się z pozostałymi uczestnikami.
Organizatorem rajdów było PTTK oddział Zagłębie Miedziowe w Lubinie.