bardo slaskie 0016Dnia 19 września 2018 roku uczniowie klasy 8a i 8c oraz uczennice 3d pojechali na wycieczkę klasową do Barda Śląskiego. Główną atrakcją, na którą bardzo czekaliśmy był spływ pontonami. Przeszliśmy szkolenie, poinstruowano nas w jaki w jaki sposób należy się zachować w trakcie spływu. Każdy otrzymał kamizelkę i wiosło oraz swojego opiekuna. Pod przewodnictwem instruktorów każda z grup przepłynęła w 1,5 godzinny rejs rzeką Drawą.

W trakcie spływu podziwialiśmy otaczającą nas różnorodną florę. Pogoda nam dopisywała, mogliśmy się cieszyć cudownymi promieniami słońca w trakcie rejsu. Po wyczerpującej podróży wszyscy rozsiedli się wygodnie w fotelach kolejki, zabrała nas ona na wycieczkę po okolicy. Później dojechaliśmy na miejsce kolejnej atrakcji. Czekała na nas emocjonująca zabawa w Escape room. Uczestnicy wycieczki podzielili się na pięć grup, każde pomieszczenie miało motyw historyczny. Drużyny na rozwiązanie zagadek i wyjście z danego pokoju miały godzinę. Po wydostaniu się z pokoi zagadek, czekał na nas poczęstunek. Później wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się w drogę powrotną.
Według wszystkich uczestników wycieczki, ten dzień był bardzo udany i świetnie zorganizowany.