IMG 20181022 111424a resize
Ten piękny Dyplom otrzymali wolontariusze, którzy pod opieką p. Iwony Kozak i p. Eweliny Barcińskiej, odwiedzili w dniu 17 października 2018r. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. Wyjazd ten był finałem pięknej akcji- zbiórki karmy dla psów i kotów, przeprowadzonej w Zespole Placówek Oświatowych w Ścinawie.
Uczniowie wykazali ogromną empatię i zainteresowanie, przynosząc wiele kocich smakołyków i frykasów dla psów. Niektórzy ofiarowali świetne sweterki na chłodne dni, kocyki, zabawki, smycze i różnorodne akcesoria. W akcję włączyli się również nauczyciele i pracownicy.

Dziękujemy za zaangażowanie: p. A. Horbińskiej, p. M. Linkiewicz, p. G. Kuczyńskiej, p. G. Stachów,   p. M.Siwak, p. W. Podgórniak, p. A. Porębskiej, p. M. Tylman, p. Z. Tymkowskiemu, p. M. Żydowicz oraz wszystkim, którzy nawet w drobny sposób przyczynili się do tego, że wolontariusze mogli zawieźć dary dla czworonożnych przyjaciół.

W schronisku przebywa aktualnie 40 psów i 30 kotów.

„- Dla nas najlepsza opcja to adopcja, dlatego robimy wszystko, aby nasi podopieczni z łatwością zyskiwali nowe rodziny adopcyjne. Nie ma nic piękniejszego niż szczęście niegdyś porzuconego zwierzęcia”- mówiły panie ze schroniska.

Bardzo ciekawie opowiadały o swojej pracy ze zwierzętami, wielkiej odpowiedzialności jaka spoczywa na właścicielu. Mieliśmy okazję porozmawiać z lekarzem weterynarzem. Wolontariusze z czułością i troską przytulali do serca kocie maleństwa, a ze łzami w oczach słuchali szczekania psów w boksach. Każdy z nich najchętniej natychmiast zabrałby je do domu. Panie dziękując za przywiezione rzeczy podkreślały dużą rolę wolontariuszy, którzy współpracują ze schroniskiem, m. in. wyprowadzając psy na spacery.

Po wizycie w schronisku zwiedziliśmy przepiękną Świdnicę. Byliśmy na odbudowanej Wieży Ratuszowej, z której mogliśmy podziwiać wspaniałą zabytkową zabudowę miasta oraz odległe szczyty Śnieżki, Chełmca i Ślęży. Zachwycający widok!!! Zwiedzaliśmy również Katedrę pw. św. Stanisława i św. Wacława - gotycki kościół z XIV w. z budzącym zachwyt barokowo-gotyckim wystrojem oraz z wieżą o wysokości 101,5 m. a także Kościół Pokoju, który znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Był to ciekawy wyjazd, który jeszcze na długo pozostanie w pamięci wolontariuszy.