DSC05533a resize24 maja 2018r. w Szczecinie odbył się Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Młodzież na Morzu”. Uczniowie naszej szkoły startowali w 3 kategoriach: „Wiedza o Morzu”, „Wiedza o Pomorzu Zachodnim” oraz w konkursie plastycznym „Morze żywi i bogaci”. Gimnazjaliści odnieśli sukcesy i znaleźli się na podium.

W kategorii  „Młodzież na Morzu” - Karol Janic zdobył 3 miejsce indywidualnie. Drużynowo z Szymonem Romańskim wywalczyli dla szkoły 2 miejsce w kraju. W kategorii „Wiedza o Pomorzu Zachodnim” Łukasz Łowicki  zajął 5 miejsce a wspólnie z Jakubem Stanisławskim uzyskali 3 miejsce w Polsce. Na osiągnięcie takich wyników uczniowie pracowali długo i sumiennie, gdyż materiał konkursowy w niewielkim stopniu zawierał wiedzę z zakresu nauki w gimnazjum.

Ewelina Półtorak i Weronika Pawlikowska za swoje prace plastyczne zdobyły wyróżnienia. Laureaci otrzymali okolicznościowe medale, puchary i nagrody książkowe.
Po zmaganiach konkursowych uczestnicy zwiedzali Bazylikę  Archikatedralną,  jeden z cenniejszych i piękniejszych zabytków Szczecina.Tam szczególne  zainteresowanie  wśród uczestników konkursu wzbudziła kaplica w której znajduje się popiersie Eugeniusza Kwiatkowskiego - twórcy polskiej gospodarki morskiej, a z zabytkowej wieży, z wysokości 53 m podziwialiśmy panoramę Szczecina.
Uczestnicy konkursu serdecznie dziękują Burmistrzowi Ścinawy, Panu Krystianowi Kosztyle, za sfinansowanie wyjazdu.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Szkolne Koło Turystyczne