DSC001686 resize25 maja 2018 r. uczniowie klas II Gimnazjum Publicznego w Ścinawie oraz klas VII Szkoły Podstawowej Nr 3 w Ścinawie uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym „Nick - Victoria”, ukazującym skutki uzależnienia od Internetu, zaprezentowanym przez aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa.

Projekt realizowany w Zespole Placówek Oświatowych, poruszający  problematykę współczesnych zagrożeń - niewłaściwego korzystaniem z Internetu, w całości sfinansowany został przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ścinawie, za co  serdecznie dziękujemy.

Młodzież często zamyka się w świecie wirtualnym, zapominając o rzeczywistości. Nową i bardzo popularną formą rozrywki są gry komputerowe. Uczniowie zawierają także nowe znajomości na portalach społecznościowych, zwykle bez wiedzy i kontroli rodziców. Niektórzy użytkownicy Internetu myślą
, że w sieci są anonimowi. Sądzą, że nikt ich nie widzi i wierzą, że nic złego nie może ich spotkać. W rzeczywistości jest jednak inaczej. Okazuje się, że wstawianie zdjęć, czy udzielanie informacji na swój temat w Internecie, niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw.

Spektakl „Nick-Victoria” dotyczy przypadku bezkrytycznego zaufania nowemu znajomemu, poznanemu w sieci. Ukazuje co może się zdarzyć w przypadku  udostępnienia swoich zdjęć i danych, gdy trafimy na oszusta. Bohaterka spektaklu ma do czynienia z bezdusznym łobuzem, który uknuł przebiegłą intrygę. Świat dziewczynki w jednym momencie legł w gruzach....

Młodzież z zainteresowaniem śledziła losy bohaterki omawianej sztuki. Przedstawienie wywołało wiele emocji, pogłębiło wiedzę uczniów, pobudziło do refleksji oraz wzmożonej czujności przy podejmowaniu świadomych wyborów.