Dnia 23 kwietnia w naszej szkole rozpoczęliśmy SZKOLNY TYDZIEŃ KARIERY pod hasłem „Moje talenty i moje kompetencje zawodowe”
Celem powyższego przedsięwzięcia jest działanie mające na celu inspirowanie uczniów do pozyskania wiedzy dotyczącej rozwoju kariery zawodowej, oraz :
  • uświadomienie uczniom znaczenia pojęcia kariera zawodowa
  • nabycie umiejętności poprawnego napisania pism użytkowych- listu motywacyjnego
  • zapoznanie uczniów klas III z ofertą szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2018/2019.

Harmonogram:

1. Poniedziałek: rozpoczęcie Tygodnia Kariery (krótka audycja przez radiowęzeł ); Wyjazd na warsztaty zawodoznawcze kl. III.
  2. Wtorek – gazetka tematyczna.
  3. Środa: Targi Edukacyjne.
  4. Czwartek : zamieszczenie artykułu na stronie gimnazjum – wywiad z lokalnym przedsiębiorcą Panem Teofilem Szelwiką; Wyjazd na warsztaty zawodoznawcze kl. III.
  5. Piątek: rozstrzygniecie konkursu, na napisanie najciekawszego listu motywacyjnego : kl. III we współpracy z nauczycielami j. polskiego ogłoszenie wyników i nagrodzenie zwycięskich prac – sponsor nagród Rada Rodziców Gimnazjum.
Powyższe działania realizowane w ramach Projektu Edukacyjnego pod kierunkiem pedagoga szkolnego, doradcy zawodowego Anny Janik –Wawrzynowicz
Osoby realizujące projekt edukacyjny:
kl. II a Chmielowiec Wiktoria, Paulina Czerwińska
kl. II d Konopelska Weronika, Małgorzta Baczun,
kl. II c Aleksandra Juszczyk.