kolaz 0001W dniu 16. 04. 2018 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu pt. „Warsztaty kolażu”. Uroczystość miała formę wernisażu, tym samym sala języka polskiego na chwilę zamieniła się w małą galerię sztuki.
Gośćmi uroczystości byli: p. Jolanta Szulc - dyrektor szkoły, p. Wiesława Sierota - wicedyrektor szkoły, p. Barbara Chlebicka - nauczycielka plastyki i zajęć artystycznych, p. Ewelina Skoczyńska - nauczycielka języka niemieckiego oraz uczniowie z klas II gimnazjum.
W projekcie udział wzięli: Katarzyna Nadziałek, Wiktoria Zdobylak, Julia Sienkiewicz, Aleksandra Juszczyk, Kacper Bieloński, Katarzyna Bura, Milena Barczyk z klasy II c, Daria Bubiak, Justyna Studzińska, Nikola Franiak z klasy II b. Opiekunem projektu była p. Justyna Budzanowska.
Kolaż to technika artystyczna, polegająca na przygotowaniu kompozycji z różnych materiałów. W projekcie założeniem było wykonanie prac na kartce, z wycinków gazet, przy użyciu nożyczek i kleju. Uczestnicy wykonali bardzo ciekawe i różnorodne prace, pokazując przy tym ogromną kreatywność, wyobraźnię, znajomość tekstów kultury i umiejętności manualne.