komunikatywnyeuropejczykDnia 1 marca 2018r. w II Liceum Ogólnokształcącym odbył się międzyszkolny konkurs językowy  „Komunikatywny Europejczyk”.
W zmaganiach z językiem angielskim i niemieckim udział wzięło 19 uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz 27 gimnazjalistów i uczniów klas 7. Naszą szkołę reprezentowali Karol Janic z klasy 3c oraz Łukasz Łowicki z klasy 3a. Uczestnicy mogli zdobyć maksymalnie 200 punktów, rozwiązując zadania konkursowe jednocześnie w dwóch językach obcych.  Nie było to łatwe zadanie!
Pragniemy więc szczególnie serdecznie pogratulować Karolowi Janicowi  zajęcia 7 miejsca w konkursie. Karol wykazał się dużą znajomością języka niemieckiego i angielskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!