swieto matematyki 2018 0000114 marca 2018r. w naszej szkole po raz kolejny zostało zorganizowane Święto Matematyki.
 Dzień Matematyki przypada na 12 marca, natomiast 14 marca jest Dzień Liczby Pi.
Obchody Święta Matematyki miały u nas charakter Wielkiego Testu z Matematyki, w którym mógł wziąć udział każdy kto posiadał urządzenie mobilne z dostępem do Internetu. W przerwie między kolejnymi rundami konkursu gościliśmy słynnych matematyków, którzy zaprezentowali swoje osiągnięcia w dziedzinie matematyki.

Wielki Test z Matematyki cieszył się dużym zainteresowaniem, a na podium znaleźli się:

Święto  Pi Klasy 7 Klasy 2 Klasy 3
I miejsce Bieleń Kacper – 7d Fuczko Patryk – 2a Janic Karol – 3c
II miejsce Gacura Igor – 7d Żołna Kamil – 2a Głuszko Karol – 3d
III miejsce Sośnicka Oliwia – 7b Kuś Hubert – 2d Podemski Jakub – 3b
Nagrodą za I miejsce jest jeden dzień bez pytania.

Uczniowie naszej szkoły próbowali również ustanowić szkolny rekord w zapamiętaniu jak najwięcej cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Liderką  okazała się uczennica z klasy 7 B Julia Romańska, która zapamiętała 142 cyfry po przecinku z rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Drugie miejsce zajęli– Igor Gacura  z klasy 7d oraz– Karol Janic z 3c, obaj wykazali się znajomością 46 cyfr, natomiast trzecie miejsce zajęła Ewelina Martyna z klasy 7 A recytując z pamięci 17 cyfr.

Rozwiąż interaktywną „Krzyżówkę z liczbą Pi” :)
krzyzowka