12 przeglad 00016 marca 2018 r. w MCK w Legnicy odbyły się eliminacje rejonowe do XII DOLNOŚLĄSKIEGO PRZEGLĄDU PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ pn. „Moją ojczyzną Polska jest…”. Głównym organizatorem przeglądu jest Dolnośląski Kurator Oświaty. Cel konkursu to wspieranie postaw patriotycznych młodego pokolenia, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju w związku z przypadającą na rok 2018 setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, wspieranie muzycznych talentów dolnośląskich uczniów.
Dolnośląski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej odbywa się w trzech etapach(szkolny, rejonowy, wojewódzki).Podczas eliminacji rejonowych jury brało pod uwagę: dobór repertuaru zgodny z tematyką przeglądu ,interpretację, muzykalność, innowacje artystyczne, wrażenie artystyczne. W eliminacjach rejonowych nasze gimnazjum reprezentował uczeń klasy II b Dawid Krężel, który piosenką „Polskie skrzydła” wyśpiewał nominację do etapu wojewódzkiego.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.