DSC04739 resize3 marca 2018 r. w Galerii Piastów w Legnicy odbył się X Przegląd Zbiorów Młodych Kolekcjonerów i Hobbystów. Organizatorem przedsięwzięcia był Oddział Okręgowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy. Na interesująco zaaranżowanych 22 stanowiskach można było podziwiać najróżniejsze zbiory młodych kolekcjonerów z okręgu legnickiego. W wydarzeniu wziął również udział uczeń naszego gimnazjum - Konrad Łyczek.


Kolekcja Konrada to wykonane samodzielnie i od podstaw modele z kartonu – m. in. czołgi, okręt wojenny i żaglowce. Gimnazjalista aktywnie pasjonuje się modelarstwem kartonowym od dwóch lat. Jest to bardzo pracochłonne i wymagające zajęcie. Należy mieć do niego nie tylko dużo cierpliwości i pasji, ale także zdolności manualne oraz bogatą wyobraźnię przestrzenną.

Zaprezentowane podczas legnickiej wystawy prace Konrada cieszyły się dużym zainteresowaniem i uznaniem wśród zwiedzających. Gratulujemy pasji i podziwiamy!

Kolekcja Konrada Łyczka


Pozostałe kolekcje