DSC 000428 lutego 2018 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Ścinawie odbyły się gminne eliminacje turnieju „Młodzież Zapobiega Pożarom” W zmaganiach wzięło udział 14 uczestników: 8 ze szkół podstawowych z Tymowej i ze Ścinawy (klasy 4-6) oraz 5 z gimnazjum i klas siódmych szkół podstawowych.
W jury zasiedli: burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła, zastępca komendanta powiatowego bryg. Cezary Olbryś, młodszy technik sekcji ds. kontrolno-rozpoznawczych w komendzie powiatowej Patryk Zdanowski, komendant Oddziału Miejsko-Gminnego OSP RP w Ścinawie Marek Barylak oraz Danuta Zarzycka - inspektor ds. obronnych i zarządzania kryzysowego w ścinawskim magistracie.
Po ocenie prac pisemnych wyłoniono następujących zwycięzców w kategorii klas siódmych oraz gimnazjum:
  1. Karol Janic                       kl. 3c               1 miejsce
  2. Aleksander Janic             kl. 7b               2 miejsce
  3. Łukasz Łowicki               kl. 3a               3 miejsce

Wyniki uzyskane przez uczniów pokazują, że podeszli oni do konkursu z dużą wiedzą i wielkim zaangażowaniem.
Karol i Aleksander zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych, które odbędą się  w Starostwie Powiatowym w Lubinie.
Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz nagrodę rzeczową za udział w turnieju.
Zdjęcia i wyniki z konkursu pochodzą ze strony www.scinawa.pl
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun konkursu:
Zbigniew Tymkowski