IMG 20171209 135448a resize9 grudnia 2017r. w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się finał Konkursu Matematycznego KOMA. Naszą szkołę  w finale godnie reprezentowało dwóch uczniów z klasy 3c: Jakub Paliszkiewicz i Karol Janic wraz ze szkolnym koordynatorem konkursu  p.Lidią Skwirtniańską-Matijczak

Konkurs miał niespotykaną formę . Zarówno w eliminacjach szkolnych jak i w etapie finałowym uczniowie wysłuchiwali godzinnego wykładu z matematyki, a potem przez następną godzinę rozwiązywali zadania dotyczące tego samego tematu. W eliminacjach szkolnych tematem były „Permutacje”, a w etapie finałowym temat dotyczył zagadnień związanych z „Całką powierzchniową”.
Zarówno Karol i Jakub godnie reprezentowali nasze gimnazjum, odnosząc znaczący sukces, najbliżej zdobycia tytułu laureata był Karol, który zajął 9-te miejsce wśród 187 uczestników finału.

Uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej przygodzie z matematyką.