gola 000110 listopada 2017r. uczniowie ze ścinawskiego gimnazjum wzięli udział w III Nocnym Rajdzie Niepodległości, zorganizowanym przez PTTK Oddział Zagłębie Miedziowe w Lubinie. Przed wyjściem na wyznaczoną trasę zapaliliśmy białe i czerwone znicze oraz złożyliśmy okolicznościową wiązankę pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Następnie wyruszyliśmy na szlak, który prowadził do Goli (około 7 kilometrów). Po przejściu trasy na 70 turystów czekało ognisko, przy którym mogli się ogrzać i upiec kiełbaski.

W świetlicy uczestnicy rajdu wspólnie śpiewali pieśni legionowe przy akompaniamencie zespołu wokalno-instrumentalnego "Bez Nazwy" z Gimnazjum Publicznego w Ścinawie.
Opiekę nad uczniami w III Nocnym Rajdzie Niepodległości sprawowały p. Dorota Krężel i p. Lucyna Kozłowska