wieden 00133 listopada 2017r. uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz klas drugich i trzecich Gimnazjum Publicznego w Ścinawie uczestniczyli w wyjeździe do Wiednia.
Droga była długa (492km!). Krótko pożegnaliśmy Rodziców i już o pierwszej w nocy wyruszyliśmy ze Ścinawy w trasę prowadzącą przez Kotlinę Kłodzką i Brno (Czechy), abyśmy mogli w końcu odkryć tajemnice stolicy Austrii.

Pod opieką p. Eweliny Skoczyńskiej, p. Anny Horbińskiej, p. Magdaleny Siwak oraz p. Grzegorza Prubana nie mogliśmy narzekać na brak ruchu. Nasi opiekunowie nie chcieli bowiem opuścić żadnej atrakcji, szczególnie że historyczne centrum Wiednia zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. I tak wraz z miłą panią przewodnik zwiedziliśmy Katedrę św. Szczepana (będącą symbolem Wiednia i jednocześnie całej Austrii), Kartnerstrasse (reprezentacyjną ulicę Wiednia), Plac Graben, Ratusz wiedeński, Parlament (budynek Parlamentu wybudowany w XIX wieku wzorowany był na architekturze starożytnych Aten) oraz Pałac Hofburg. Jednak pierwszą naszą atrakcją był HUNDERTWASSERHAUS, kompleks mieszkalny, który słynie ze swojej dziwacznej architektury. Nawiązuje ona do przyrody i unika linii prostych i regularności.

Spacer po Wiedniu zakończyliśmy w Muzeum Historii Naturalnej, gdzie wybraliśmy się w kolejną podróż przez zapierające dech w piersi bogactwo przyrody – począwszy od owadów, poprzez kamienie szlachetne i minerały, skończywszy na pterozaurach.

Nasza wizyta w Wiedniu dobiegała końca. Jednak czekała na nas jeszcze jedna atrakcja: Wiener Prater. To jeden z największych parków publicznych na świecie, znajduje się tutaj najbardziej znany oraz największy Diabelski młyn, z którego wszyscy mogliśmy podziwiać panoramę Wiednia.  To tutaj błądziliśmy w gabinecie luster, strzelaliśmy z laserów i jeździliśmy kolejkami.

Po południu pożegnaliśmy Wiedeń i Dunaj, by udać się w drogę powrotną. A teraz udostępniamy zdjęcia z naszego wyjazdu, aby podzielić się z Wami naszymi wspomnieniami.