DSC04059 resize11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała upragnioną niepodległość, którą utraciła na skutek zaborów przez Rosję, Prusy i Austrię. Tego dnia wspominamy trudną drogę, jaką przeszli Polacy w drodze ku wyzwoleniu i cieszymy się, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

Dnia 8 listopada 2017 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęli uczniowie z zespołu tanecznego p. Małgorzaty Chrąchol, którzy w pięknych strojach zatańczyli Poloneza.

Część artystyczna rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego. Uczniowie z przypiętymi kotylionami wspominali czasy rozbiorów, walk powstańczych, germanizacji, rusyfikacji, I wojny światowej i naczelnego wodza Józefa Piłsudskiego Podczas apelu mogliśmy wysłuchać wierszy i pieśni patriotycznych. Pokazano również prezentację multimedialną obrazującą przebieg odzyskania niepodległości. Zebrani uczniowie całej szkoły, ubrani galowo, z zainteresowaniem oglądali i wysłuchiwali pięknej i wzruszającej lekcji historii.

Program poetycko-muzyczny przygotowali uczniowie gimnazjum i uczniowie klas VII szkoły podstawowej. Nad całością czuwali p. Lucyna Kozłowska, p. Barbara Chlebicka i p. Antoni Merta – odpowiedzialni za dekoracje, scenariusz i prezentację multimedialną. Natomiast oprawę muzyczną przygotowała pani Dorota Krężel.