praga 0014W dniu 23 października 2017 roku odbyła się wycieczka do Pragi. Organizatorką tego wyjazdu w ramach projektu edukacyjnego była pani Barbara Chlebicka, która pełniła obowiązki kierownika wycieczki wraz z opiekunami: p. Iwoną Kozak, p. Dorotą Krężel, p. Justyną Budzanowską. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie gimnazjum, a także 7 klasy szkoły podstawowej.

Zwiedzanie pod kierunkiem przewodnika rozpoczęliśmy od  Zamku Praskiego, który jest największym średniowiecznym zamkiem na świecie. Niezwykłe wrażenie zrobiła na nas monumentalna, gotycka, niezwykle kunsztowna Katedra św. Wita, Wacława i Wojciecha. Stamtąd mogliśmy także obejrzeć zapierającą dech w piersiach panoramę miasta, podziwialiśmy także pałacowe ogrody.

Następnie Schodami Zamkowymi zeszliśmy do Malej Strany – dzielnicy Pragi, która zauroczyła nas malowniczymi, barokowymi uliczkami, pięknymi kamieniczkami z niezwykłymi fasadami oraz małymi galeriami sztuki.

Przewodnik opowiadając nam bardzo ciekawe historie zaprowadził nas następnie do miejsca poświęconego światowej sławy pisarzowi - Franzowi Kafce. Prawdziwym rarytasem jednak stała się dla nas, a w szczególności dla fanów zespołu The Beatles ściana Johna Lennona. Oszołomiły nas tam ciekawe murale oraz wielobarwne graffiti. Wśród tłumu turystów i wielbicieli artysty zrobiliśmy wiele pamiątkowych zdjęć.

Kolejnym punktem wycieczki było przejście Mostem Karola na Plac Wacława, a potem na Rynek Staromiejski. Tam mogliśmy podziwiać wspaniałe zabytki: Rynek, gotycki Kościół Najświętszej Marii Panny przed Tynem, barokowy Kościół św. Mikołaja, Ratusz Staromiejski, praski zegar astronomiczny Orloy oraz pomnik Jana Husa.

Praga zrobiła na nas jak zawsze duże wrażenie, dopisywały nam świetne humory. Atmosfera miasta, występy artystów, kuglarzy, muzyków, unoszące się nad nami bańki mydlane wprawiły nas w cudowny nastrój.

Wycieczkę uważamy za bardzo udaną, a do Pragi, która jest bajkowym i magicznym miastem powrócimy jeszcze nie raz!