niemirski 0001„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” (Wisława Szymborska)

18 października 2017 roku odbyło sie spotkanie z pisarzem -  kontynuatorem serii Pan Samochodzik  i ..., autorem powieści detektywistycznych i kryminalnych, Arkadiuszem Niemirskim.
Pisarz spotkał sie z przedstawicielami klas oraz z członkami Szkolnego Klubu Miłośników Kultury. Z satyrycznym zacięciem,  na luzie i  z dużym poczuciem humoru opowiedział o sobie, swojej drodze do pisania, o swoich pasjach i zainteresowaniach oraz o  napisanych przez siebie książkach. Pan Arkadiusz odpowiadał na pytania uczestników i przedstawił ciekawą prezentację multimedialną. Po spotkaniu mogliśmy kupić książki napisane przez naszego gościa i opatrzone własnoręcznym podpisem.

Organizatorami spotkania była Biblioteka Szkolna oraz Szkolny Klub Miłośników Kultury. Patronem wydarzenia i programu „Czytanie sposobem na życie, Czytam, myślę, tworzę” jest Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ścinawie, której dziękujemy za dofinansowanie projektu.
Dla dziesięciu uczniów była to wspaniała okazja do realizacji obowiązkowego projektu edukacyjnego pt. „Jak zorganizować spotkanie autorskie”. Realizując to zadania zajęli się planowaniem i rozdzieleniem obowiązków, promocją wydarzenia, poinformowaniem i zaproszeniem czytelników, przygpotowaniem sali i podziękowaniami dla autora.

[Arkadiusz Niemirski zadebiutował w 2000 roku powieścią „Pan Samochodzik i skarby wikingów”. Do 2006 wzbogacił tę kultową serię o szesnaście tomów. W lipcu 2003 nakładem wydawnictwa OSSOLINEUM ukazała się jego pierwsza „oryginalna” powieść detektywistyczna dla młodzieży „Pojedynek detektywów”, a na jesieni tego samego roku zbiór opowiadań kryminalnych „Zbrodnia prawie doskonała”.
„Prowokator” (Wydawnictwo Wołoszański, 2014) to jego ostatnia powieść dla dorosłych. Na jesieni 2015 na rynku księgarskim pojawiły się wznowienia dwóch starszych powieści: „Pojedynek detektywów” i „Testament bibliofila” z nowym zakończeniem (Wydawnictwo „Skrzat”).].