dsc03901 resize7 października uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Ścinawie wzięli udział w Rajdzie Pieczonego Ziemniaka. Wyprawę zorganizowało PTTK „Zagłębie Miedziowe" w Lubinie.
Autokarem pojechaliśmy w okolice Przemkowa - miasta leżącego w Borach Dolnośląskich. Rajd rozpoczęliśmy od podziwiania słynnego Dębu Chrobrego, którego wiek ocenia się na około 760 lat. Następnie w strugach deszczu udaliśmy się na poszukiwanie bunkrów ukrytych w piaszczystych wydmach. Zaopatrzeni w latarki, zwiedzaliśmy liczne pomieszczenia i mogliśmy również zaobserwować przygotowujące się do snu zimowego nietoperze.

Była to niecodzienna atrakcja turystyczna. Droga powrotna, już w słonecznej aurze, przebiegała przez piaszczyste wydmy śródlądowe na których o tej porze roku można zobaczyć urokliwe wrzosowiska. Zmęczeni, ale bogatsi o nową wiedzę dotycząca naszego regionu, mogliśmy odpocząć przy ognisku i posilić się pieczonymi w ogniu pysznymi ziemniakami.