epopeja gala 00136 czerwca b.r., w siedzibie DODN we Wrocławiu, odbyła się Gala III Konkursu Wiedzy o Ukrainie „Naddnieprzańska Epopeja” podczas której wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego dr Tadeusz  Samborski wręczył dyplomy i nagrody laureatom, finalistom oraz ich opiekunom.

Wcześniej, 12 maja odbył się finał III Konkursu. Do rywalizacji zakwalifikowało się  5 zespołów, które wcześniej przygotowały najwyżej ocenione gry dydaktyczne. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Alicja Siwak z IIIe, Wiktoria Gąsiorek z IIIe, Karol Janic z IIc oraz Łukasz Łowicki z IIa. 

Gimnazjaliści znaleźli się w gronie laureatów i w nagrodę wyjadą wraz z opiekunem panią Ewą Czajkowską na kilkudniową wyprawę na Ukrainę.

 Konkurs jest organizowany przez Wydział Nauki i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego, a realizatorem DODN we Wrocławiu.