dsc06485 resizeDnia 1 czerwca bieżącego roku w naszej szkole odbył się VIII OGÓLNOSZKOLY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY pod hasłem „AGRESJI MÓWIMY NIE!”. Jego głównym celem było przede wszystkim przeciwdziałanie  agresji i przemocy. Promocja zdrowego stylu życia, nabycie umiejętności konstruktywnego rozwiązywania konfliktów poprzez kształtowanie postaw młodzieży to cele, które przyświecały nam podczas realizacji poszczególnych zadań.

Uczniowie mieli za zadanie zaprezentowanie się w zespołach w możliwe jak najciekawszy sposób reklamując przy tym życie bez agresji. Następnie młodzież realizowała zadanie intelektualne podczas, którego reprezentanci klas przedstawiali definicje agresji i jej rodzaje. Kolejnym zadaniem była konkurencja karaoke podczas której zespoły klasowe prezentowały się nie tylko w śpiewie, ale także i tańcu. Należy tu dodać, że wychowawcy  klas wspierali bardzo aktywnie swoich podopiecznych J. Konkurencja sportowa- taniec z piłką w parach wzbudziła bardzo dużo pozytywnych emocji. Oceniono też wcześniej wykonane przez klasy, plastyczne formy pod hasłem „STOP AGRESJI”.

Rywalizacja międzyklasowa podczas wykonywania poszczególnych zadań wzbudziła wiele pozytywnych emocji. Z pewnością możemy powiedzieć iż ta szczególna impreza przyczyniła się nie tylko  do pozyskania nowych doświadczeń, ale wzbogaciła zasoby wiedzy naszych uczniów. Była również doskonałą okazją do zintegrowania się społeczności szkolnej.

Całe przedsięwzięcie wspierali nauczyciele pracując w jury :  Anna Horbnińska, Dorota Krężel i Aleksander Płotnicki. Pięknie dziękujemy za mądre i sprawiedliwe oceny.

I  miejsce zajęły klasy: I d, II d III d

SERDECZNIE GRATULEJMY !!!

Klasy, które w danym momencie nie brały udziału w Rambicie mogly skosztować smacznych, grillowanych kiełbasek

Pragniemy również wyrazić gorące podziękowania dla Rady Rodziców, która była fundatorem nagród.
Koordynator przedsięwzięcia
Anna Janik- Wawrzynowicz