epopeja 001Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu są organizatorami III edycji konkursu historycznego Naddnieprzańska epopeja.

Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowań kulturą i historią ukraińską oraz popularyzowanie wiedzy o Ukrainie.

W tym roku temat przewodni brzmi: Śladami polskimi po Ukrainie.
Konkurs jest skierowany do uczniów gimnazjów dolnośląskich i składa się z dwóch etapów.  Na etapie pierwszym uczniowie w 3 lub 4-osobowych zespołach przygotowują grę edukacyjną pod przewodnim tematem. Do etapu drugiego konkursu kwalifikuje się 5 zespołów, których prace zostaną najwyżej ocenione.

W tym prestiżowym konkursie nasze gimnazjum reprezentuje 4-osobowy zespół w składzie: Alicja Siwak (IIIe), Wiktoria Gąsiorek (IIIe), Karol Janic (IIc) oraz Łukasz Łowicki (IIa). Uczniowie pod czujnym okiem pani Ewy Czajkowskiej i pana Dariusza Kucnera wymyślili i przygotowali grę edukacyjną o tematyce polsko-ukraińskiej.

Trzymajmy kciuki, aby nasza drużyna dostała się do finału 😂

usmiech