DSCN2083W dniu 9.02.2017 r. odbyły się  eliminacje szkolne konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”. Do zawodów szkolnych przystąpiło 14 uczniów z klas I – III. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: testu wiedzy on – line, z zakresu tematyki objętej regulaminem na platformie edukacyjnej Fronter oraz części praktycznej -  umiejętności udzielania pierwszej  pomocy przedmedycznej w różnych sytuacjach życiowych. O wygranej decydowała suma punktów z obu części. Widzami eliminacji praktycznych byli uczniowie z innych klas. Zwycięzcą konkursu został uczeń klasy IIIa Błażej Parzonka, który będzie reprezentował naszą szkołę w półfinale w Legnicy.


Konkurs:
  1. Wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów.
  2. Wzbogacił wiedzę młodzieży, dotyczącą systemu bezpieczeństwa środowiskowego (społecznego, gospodarczego, przyrodniczego), poprzez nabycie umiejętności pomocy sobie i innym.
  3. Prezentował bezpieczne zachowania ludzi w sytuacjach zagrożeń i w życiu codziennym.
  4. Utrwalił umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacjach praktycznych,