cross 001DSC09502„Dzielenie się książką jest lepsze od jej posiadania”

Gimnazjaliści i ucznioowie klas VII! Biblioteka szkolna kontynuuje rozpoczętą w październiku 2016 r. akcję bookcrossingową
. Proponujemy Wam nowe książki przekazane przez czytelników. Regał z książkami ustawiony jest na 3 piętrze przy bibliotece szkolnej. Książki, które na nim znajdziecie można wziąć do domu bez rejestracji w bibliotece. Pamiętajcie jednak, że akcja polega na wymianie lektur, dlatego po przeczytaniu odnieście je na miejsce. Możecie też :) przynieść niepotrzebne Wam, przeczytane książki do biblioteki lub zostawić na regale bookcrossingowym. Zapraszamy do udziału w akcji!

Bookcrossing to nowoczesna i oryginalna forma upowszechniania czytelnictwa. Działa na całym świecie i staje się coraz popularniejsza w Polsce. Jest to społeczna akcja zachęcająca ludzi do czytania i dzielenia się książką poprzez pozostawianie jej w miejscach publicznych tak, aby każdy mógł z niej skorzystać.

Zasady bookcrossingu:
DSC09509
Każdy gimnazjalista będzie więc mógł wziąć dowolną książkę z regału przy bibliotece szkolnej, przeczytać ją, przekazać przyjacielowi, oddać do biblioteki lub pozostawić ją w innych punktach bookcrossingowych.
Głównym celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa i przywrócenie książkom należnego im miejsca - zamiast leżeć na półce, książki powinny podróżować z rąk do rąk.
Wielu z nas posiada w domu książkę, która od dłuższego czasu stoi na półce zakurzona i zapomniana. Zamiast trzymać ją w kącie własnego pokoju lepiej podzielić się nią z innymi, którzy chętnie ją przeczytają.

 
Jak to działa:

1. W szkole organizowane są „magiczne półki” ze zbiorem „uwolnionych książek” .

2. Każdy uczeń może przynieść do szkoły swoją książkę i wymienić ją na inną w „magicznej półce” .

3. Po przeczytaniu książki może wymienić ją na nową pozycję w dowolnym punkcie bookcrossingowym (niekoniecznie w szkole).